W czym może Ci pomóc doradca podatkowy?

Prowadzenie ksiąg podatkowych i ewidencji, sporządzanie zeznań i deklaracji fiskalnych czy też rozliczanie podatku dochodowego. Wszystko to brzmi dla Ciebie jak czarna magia? Bez wątpienia potrzebujesz pomocy specjalisty. Doradca podatkowy Gliwicehttp://ksiegowy.gliwice.pl/ – oferuje swoje profesjonalne usługi, aby pomóc Ci poprowadzić rachunkowość. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego warto zatrudnić doradcę podatkowego.

Kim jest doradca podatkowy i czym się zajmuje

Zawód doradcy podatkowego to w naszym kraju stosunkowo młoda profesja. Oficjalnie uznany został w 1997 roku, jednak pierwsi przedstawiciele pojawili się w Polsce w momencie wprowadzenia gospodarki rynkowej. Doradztwo podatkowe reguluje specjalny akt prawny. Aby uzyskać uprawnienia doradcy podatkowego, należy spełniać szereg warunków, między innymi: mieć pełną zdolność do czynności prawnych, posiadać wyższe wykształcenie, złożyć z pozytywnym wynikiem egzamin na doradcę podatkowego. W związku z wykonywanym zawodem doradca zobowiązany jest do zachowania tajemnicy zawodowej oraz podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Ustawodawca w trosce o bezpieczeństwo podatników zadbał, aby ten trudny zawód wykonywany był tylko przez specjalistów. Wybierając swojego doradcę, warto sprawdzić, czy ma odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje. Zadecyduje to, czy rzetelnie i zgodnie z prawem, będzie w stanie zająć się naszymi interesami. Do zadań doradcy należy głównie:

  • doradztwo z zakresu finansów i spraw podatkowych,
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych, w tym ksiąg przychodów i rozchodów,
  • przygotowanie rozliczeń podatku dochodowego,
  • rozliczanie i przygotowanie raportów dla ZUS-u,
  • prowadzenie ewidencji rozliczeń podatkowych,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych,
  • wystawianie rachunków i rozliczanie płac pracowników.

Mając odpowiednie uprawnienia, prócz wymienionych wyżej usług, doradca podatkowy Gliwicehttp://ksiegowy.gliwice.pl/ – oferuje również pomoc w zakresie reprezentacji klienta przed organami administracji publicznej, a także przed sądami administracyjnymi. To niezwykle istotne, aby decydując się na współpracę, mieć pewność, że mamy do czynienia z profesjonalistą posiadającym odpowiednie zezwolenia i kwalifikacje.

Jakie korzyści płyną z zatrudnienia doradcy podatkowego

Urząd Skarbowy czy ZUS wymagają bezbłędnego wypełnienia, najczęściej skomplikowanych, pism. Konsekwencjami nieprawidłowo uzupełnionych dokumentów są między innymi wysokie kary pieniężne. Aby uniknąć nieprzyjemności, warto zatrudnić specjalistę, który fachowo podchodząc do tematu, pomoże uporać się z uciążliwą papierologią. Szukając doradcy podatkowego, dobrze jest zwrócić uwagę, czy zapewnia on szereg kompleksowych usług. Zazwyczaj prowadzenie dokumentacji to zaawansowany proces, dlatego najlepiej, gdy zajmuje się tym jedna osoba, wtedy ryzyko popełnienia błędu maleje. Doradca podatkowy Gliwice pomoże nie tylko w wypełnianiu skomplikowanych pism, ale posiada również kwalifikacje pozwalające na wydawanie opinii prawnych. Pomoc profesjonalisty jakim jest doradca podatkowy Gliwice pomoże nam w prowadzeniu własnej firmy, w tym całej rachunkowości, dlatego umów się na spotkanie, aby wybrać spersonalizowany plan, dobrany do Twoich potrzeb.

Dowiedz się również o tym jakie ogromne znaczenie ma księgowość, a także jak wypełnić PIT elektronicznie.

2 komentarze do “W czym może Ci pomóc doradca podatkowy?”

Dodaj komentarz