Dlaczego fotowoltaika dla firm to rozwiązanie wydajne i ekonomiczne?

Fotowoltaika to dziedzina związana z przetwarzaniem słonecznego światła na energię elektryczną. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie. Panele pozwalające na produkcję energii ze słońca coraz częściej spotykane są na dachach domów i przedsiębiorstw. Ich instalacja wiąże się z wieloma korzyściami ekonomicznymi i ekologicznymi. Czy fotowoltaika dla przedsiębiorstw jest przyszłościowym rozwiązaniem?

Zalety inwestycji w fotowoltaikę przez przedsiębiorstwa

Wdrożenie instalacji fotowoltaicznej zapewnia wysokie oszczędności w opłatach za energię. Nadwyżki przekazywać można do sieci, a także odbierać z niej oddaną wcześniej energię. Zwrot z inwestycji odnotowywany jest już w ciągu kilku lat. Fotowoltaika dla firmhttp://3sgroup.pl/oferta/fotowoltaika-dla-firm/ – pozwala na uzyskanie systemu, który charakteryzuje się długą żywotnością. Ogniwa fotowoltaiczne są w stanie wytrzymać nawet ponad trzydzieści lat. W czasie długotrwałej eksploatacji system wciąż może posiadać ponad 80 proc. początkowej mocy. Na fotowoltaikę udzielana jest wieloletnia gwarancja. Rozwiązanie to zapewnia jednocześnie niemal całkowitą niezależność energetyczną. Panele są bezobsługowe, a przy tym niezawodne i bezpieczne. Nie emitują żadnego hałasu i nie powodują zanieczyszczeń. Nie bez znaczenia pozostają fakt, że mogą być poddane recyklingowi.

Mity na temat fotowoltaiki

W temacie produkcji energii ze słońca krąży wiele mitów. Często usłyszeć można stwierdzenie, że tego typu instalacja nie jest w stanie prawidłowo działać w pochmurne dni. Nic bardziej mylnego. Nawet mimo braku widoczności słońca, wciąż dociera do Ziemię promieniowanie rozproszone. Instalacja może dzięki temu prawidłowo pracować. Inny mit dotyczy rzekomo słabego nasłonecznienia w Polsce, przez które inwestycja przestaje być opłacalna. Okazuje się jednak, że ilość energii docierającej każdego roku wynosi w tym kraju ponad 1000 kWh/m2. Daje to wartość w pełni wystarczającą do swobodnej produkcji energii. Fotowoltaika dla przedsiębiorstw jest rozwiązaniem optymalnie dopasowanym do potrzeb współczesnych polskich przedsiębiorstw, także pod względem możliwego nasłonecznienia. Kolejny mit dotyczy potencjalnej szkodliwości systemu fotowoltaicznego dla zdrowia. Zainstalowane na dachu panele nie wpływają jednak na otoczenie w żaden negatywny sposób. Nie emitują substancji szkodliwych i nie zmieniają temperatury otoczenia.

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw – fakty o produkcji energii ze słońca

Na temat fotowoltaiki wciąż przewija się także wiele niepotwierdzonych faktów. Większość z nich da się jednak bez trudu zweryfikować.
Prawdą jest, że:

  • cena ogniw fotowoltaicznych maleje;
  • spadają koszty produkcji energii ze słońca;
  • w Polsce funkcjonuje obecnie 28 tysięcy mikroinstalacji;
  • łączna moc paneli w Polsce to niemal 173 tys. kW;
  • każdego roku w Polsce przyłączanych jest kilkanaście tys. zupełnie nowych instalacji.

Nowoczesna fotowoltaika dla przedsiębiorstw staje się rozwiązaniem coraz bardziej ekonomicznym. Dotyczy to zarówno procesu wytworzenia paneli, jak i kwestii ich montażu czy samej eksploatacji. Produkcja energii ze słońca staje się tym samym znacznie bardziej opłacalna. Inwestycja zaczyna się spłacać już od momentu pierwszego uruchomienia.

2 komentarze do “Dlaczego fotowoltaika dla firm to rozwiązanie wydajne i ekonomiczne?”

Dodaj komentarz