Drzwi wahadłowe szklane – rozwiązanie do biura

Aranżując przestrzeń w naszym biurze, zależy nam najbardziej, aby wybrane rozwiązania były funkcjonalne, a zarazem estetyczne. Jeżeli szukamy odpowiednich drzwi, powinniśmy postawić na praktyczne drzwi wahadłowehttp://esglas.pl/oferta/drzwi-wahadlowe-szklane/. Najlepiej wybrać drzwi wahadłowe szklane, które wpiszą się w wystrój praktycznie każdego wnętrza, równocześnie spełniając swoją użytkową funkcję. Przeczytaj ten tekst, aby dowiedzieć się, dlaczego warto wybrać szklane drzwi wahadłowe do Twojego biura.

Funkcjonalność i elegancja

Spędzając w biurze nawet 40 godzin tygodniowo, zależy nam, aby było ono dostosowane do naszych potrzeb. Liczy się dla nas przede wszystkim funkcjonalność w pomieszczeniach oraz aspekt wizualny. Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl przy planowaniu przestrzeni biurowej, to jej wielkość. Nieustawne i małe, a także niedoświetlone pokoje, to realia w większości biur. Drzwi wahadłowe szklane będą zatem idealnym rozwiązaniem. Fakt, że takie drzwi otwierają się w obie strony, jest dużym ułatwieniem na co dzień. Zwłaszcza jeśli zostaną zamontowane w miejscu o dużym natężeniu ruchu, na przykład jako drzwi wejściowe. Inne zalety drzwi wahadłowych to:

  • przepuszczalność światła,
  • optyczne powiększenie pomieszczeń,
  • ochrona przed przeciągami,
  • funkcja dekoracyjna (istnieje opcja naniesienia wybranego wzoru na szkło).

Dlaczego jeszcze takie szklane drzwi przesuwne idealnie sprawdzają się właśnie w biurach? Umożliwiają one podzielenie pomieszczeń na strefy. Z jednej strony zapewniają trochę prywatności, ponieważ jesteśmy oddzieleni od współpracowników szklaną taflą, a z drugiej przez cały czas mamy możliwość utrzymywania kontaktu wzrokowego. Jeśli zależy nam na utworzeniu intymniejszych kątów, powinniśmy postawić na matowe przeszklenia. Dodatkowo jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na eleganckim i nowoczesnym wyglądzie wnętrza. Możemy również nanieść na drzwi dowolny wzór, który będzie spełniał funkcję elementu dekoracyjnego.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Drzwi wahadłowe szklane mogą budzić wiele wątpliwości w kwestii bezpieczeństwa. Najlepiej wybrać nowe drzwi z hartowanego szkła. To jego najodporniejszy rodzaj, praktycznie nie do rozbicia. Podczas procesu hartowania poddawany jest długotrwałemu wyprażaniu w specjalnych warunkach. Dzięki temu zabiegowi mamy pewność, że nasze drzwi będą odporne na uderzenia i ugięcia. Jeżeli dojdzie jednak do rozbicia, szkło rozpadnie się na drobne części o zaokrąglonych, tępych krawędziach. Wybierając szklane drzwi, możemy mieć więc pewność, że to bezpieczna opcja.
Kolejną zaletą jest ich uniwersalność. Szklane drzwi wahadłowe mogą zostać osadzone w ramie wykonanej z różnych surowców lub zamocowane bezpośrednio w okuciach. To niewątpliwie ułatwi zamontowanie i wybór drzwi.

Łatwość w montażu i bezpieczeństwo sprawiają, że są idealnym wyborem do biura. Możliwość personalizacji nowych drzwi do domu to kolejny plus. Oprócz estetycznego wzoru możemy wybrać logo czy nazwę naszej firmy. Obecnie szklane drzwi najczęściej wybierane są do biur nie tylko ze względu na swoje walory estetyczne czy kwestie bezpieczeństwa, ale również dzięki swojej funkcjonalności. Pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki w ciszy, jednak bez poczucia samotności w biurze. Mogą też cieszyć się eleganckim, a przede wszystkim nowoczesnym wnętrzem.

Wejdź na ściany dźwiękoszczelne– rozwiązanie dla twojego biura.

2 komentarze do “Drzwi wahadłowe szklane – rozwiązanie do biura”

Dodaj komentarz