Toyota jest japońskim koncernem, który z dużym powodzeniem na rynku motoryzacyjnym działa od 1938 roku. Toyota dba przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfort zarówno kierowców, jak i pasażerów. Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem wprowadzonym przez koncern są specjalne zabudowy Hilux.
Toyota zabudowa specjalna Hilux
Z tego rozwiązania korzystają przede wszystkim jednostki policyjne, straż pożarna czy pogotowie energetyczne. Zabudowa Toyota Hilux przeznaczona jest do zastosowania w autach specjalnych. Ze względu na swoje właściwości tego rodzaju zabudowy bardzo dobrze sprawdzają się również w zastosowaniu w branży budowlanej. Zabudowy specjalne wykonywane są na specjalne zamówienie klienta, dzięki czemu pod wszystkimi najważniejszymi parametrami są dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Wiele modyfikacji zabudowy Toyota Hilux
Konstrukcja zabudowy zależna jest przede wszystkim od tego, do jakich celów będzie przeznaczona. Stąd też istnieje tak wiele jej modyfikacji. Pogotowie energetyczne korzysta ze specjalistycznych modeli HILUX, których ładowność dachu może sięgać nawet 150 kg. Dla zwiększenia komfortu użytkowania i funkcjonalności zabudowy, została ona wyposażona w klapy boczne oraz rolety, poprzez które w szybki i łatwy sposób można się przedostać do ukrytego ładunku. Ze względu na wykonywanie ich na indywidualne zamówienie, specyfikacja w każdym przypadku może być nieco odmienna, bardziej dopasowana do potrzeb jednostki zamawiającej.
Warto wspomnieć tu o tym, poprzez wprowadzenie w zabudowie pojazdu pewnych modyfikacji zwiększa się prześwit auta – z 292 do 340 mm. Ponadto zwiększony zostaje kąt najazdu i rampowy (o 11 stopni) oraz kąt zjazdu (o 5 stopni).
Nieco inaczej przedstawia się modyfikacja zabudowy Toyota Hilux, przeznaczonej do zastosowania przy modelu HILUX Double Cab. W tym przypadku dla zwiększenia użyteczności auta zostały dodane duże opony terenowe, wyposażone w aluminiowe felgi. Na uwagę w tym przypadku zasługują elementy takie jak:
- lakierowane poszerzenie nadkola,
- montaż stopni bocznych, dzięki którym łatwiej można wsiąść do pojazdu (który jest stosunkowo wysoki, więc niskie osoby mogą mieć pewne problemy z wejściem do niego);
- kalibrator prędkościomierza.
W przypadku Toyoty HILUX wprowadzono przede wszystkim modyfikacje, które docelowo mają chronić pług pojazdu przed zderzeniem z krawężnikiem bądź jakąkolwiek inną przeszkodą. Dużą innowacją w tym przypadku jest zastosowanie funkcji Down Pressure, która umożliwia odpowiedni nacisk na pług, pozwalający na bardzo dokładne zebranie nagromadzonego śniegu. Zabudowa Hilux pozwala na stworzenie auta do ciężkiej pracy, które sprosta każdemu wyzwaniu.
Nie wszystko w necie jest cenne, ten tekst jest jednak wart każdej uwagi
Zastanawialiście się nad tym? Ja dopiero co trafiłem na ten tekst i jestem pod wrażeniem.