TOP-owe serwisy torrentowe, które warto znać! | Torenty Ex

Słyszysz, że wszyscy wokół korzystają z torenty ex   za darmo zyskują dostęp do najbardziej interesujących filmów, książek, muzyki, gier, ale nie wiesz, jak też sięgnąć do tego źródła niemal nieograniczonej dostępności plików? To łatwiejsze niż myślisz! Czytaj dalej, a dowiesz się, czym właściwie jest tajemniczy (ex)torrent i jak pobrać go do własnego użytku.

Ex-torrent – o co z tym chodzi?

Gdybyśmy chcieli operować informatycznym językiem i podalibyśmy techniczną definicję torrentów, prawdopodobnie niewiele byś z tego zrozumiał. Dlatego pozwolimy sobie na użycie prostego wyjaśnienia. Torrenty to określony sposób pobierania i udostępniania plików w Internecie, który dzięki temu, że bazuje na systemie sieci rozproszonej oferuje łatwy i szybki dostęp do wszelkiego rodzaju materiałów. Przy tym nie wymaga zawrotnej prędkości przesyłania danych, by w krótkim czasie zapewnić dostęp do pobranego już i gotowego do otworzenia materiału. Taki system pracy nie wymusza na użytkowniku ani inwestowania w drogie serwery, ani w wysokowydajne łącze internetowe. Dlatego jest tak powszechnie wykorzystywany, niemal przez przedstawicieli każdej grupy społecznej.

torenty ex

Czego potrzebujesz, by korzystać z ex-torenty.org i innych serwisów torrentowych?

Musisz przede wszystkim mieć dostęp do Internetu i pobrać klienta sieci, czyli program, który umożliwi Ci pobieranie wybranego ex-torrenta. Do najpopularniejszych należy µTorrent – łatwy w obsłudze, pozbawiony reklam, o minimalnym rozmiarze pliku wykonalnego, czyli dostępny dla większości komputerów. Kiedy masz już to, pozostaje Ci tylko znaleźć dobry serwis torrentowy.

W serwisie torenty ex przedstawiamy najpopularniejsze i najlepsze serwisy torrentowe, które możesz śmiało wykorzystać do znalezienia potrzebnych plików. To nie tylko król wśród torrentów, czyli The Pirate Bay czy RARBG, ale też mniej znane i polskie strony internetowe, jak ex-torrenty.org, które doczekały się bliźniaczych odsłon: torrenty-exi.org czy ex-torent.pl.

Dlaczego warto z nich korzystać? Ex-torrenty.org, torrenty-exi.org i inne serwisy torrentowe

Cechują się dużą niezawodnością i bezpieczeństwem użytkowania. Nie zawierają nadmiernych i przede wszystkim zawirusowanych reklam ani niebezpiecznych odnośników zewnętrznych, które mogłyby wyrządzić krzywdę Twojemu komputerowi i zagrozić Twojej prywatności. Nawet jeśli tymczasowo znikną – bo tak niestety dzieje się z serwisami torrentowymi ze względu na ich działanie na granicy prawa (autorskiego, ściślej mówiąc) – szybko wrócą lub pojawią się jako tzw. mirrory, czyli lustrzane odbicia serwisu, tyle że pod nieco inną nazwą, jak np. torrenty-exi.org dla witryny bazowej ex-torrenty.org. Liczy się też duża liczba seederów w stosunku do leecherow, czyli pokaźne grono osób nie tylko samolubnie pobierających, ale też udostępniających pliki. Bo widzisz, z (ex)torrentami jest jak z dobrocią – dzielone stają się jeszcze mocniejsze i łatwiej dostępne. Warto zwrócić uwagę również na doświadczenie danego serwisu torrentowego. Za najbezpieczniejsze uznaje się te, które działają na rynku od lat, a w swoim katalogu posiadają wiele różnorodnych plików. Świadczy to bowiem o tym, że na tak długim odcinku czasu strona zawsze spełniała oczekiwania użytkowników – w innym wypadku po prostu nie utrzymałaby się tak długo na „internetowym rynku”.

3 komentarze do “TOP-owe serwisy torrentowe, które warto znać! | Torenty Ex”

Dodaj komentarz