TOP-owe serwisy torrentowe, które warto znać! | Torenty Ex

Słyszysz, że wszyscy wokół korzystają z torrentów i za darmo zyskują dostęp do najbardziej interesujących filmów, książek, muzyki, gier, ale nie wiesz, jak też sięgnąć do tego źródła niemal nieograniczonej dostępności plików? To łatwiejsze niż myślisz! Czytaj dalej, a dowiesz się, czym właściwie jest tajemniczy (ex)torrent i jak pobrać go do własnego użytku.

Ex-torrent – o co z tym chodzi?

Gdybyśmy chcieli operować informatycznym językiem i podalibyśmy techniczną definicję torrentów, prawdopodobnie niewiele byś z tego zrozumiał. Dlatego pozwolimy sobie na użycie prostego wyjaśnienia. Torrenty to określony sposób pobierania i udostępniania plików w Internecie, który dzięki temu, że bazuje na systemie sieci rozproszonej oferuje łatwy i szybki dostęp do wszelkiego rodzaju materiałów. Przy tym nie wymaga zawrotnej prędkości przesyłania danych, by w krótkim czasie zapewnić dostęp do pobranego już i gotowego do otworzenia materiału. Taki system pracy nie wymusza na użytkowniku ani inwestowania w drogie serwery, ani w wysokowydajne łącze internetowe. Dlatego jest tak powszechnie wykorzystywany, niemal przez przedstawicieli każdej grupy społecznej.

torenty ex

Czego potrzebujesz, by korzystać z ex-torenty.org i innych serwisów torrentowych?

Musisz przede wszystkim mieć dostęp do Internetu i pobrać klienta sieci, czyli program, który umożliwi Ci pobieranie wybranego ex-torrenta. Do najpopularniejszych należy µTorrent – łatwy w obsłudze, pozbawiony reklam, o minimalnym rozmiarze pliku wykonalnego, czyli dostępny dla większości komputerów. Kiedy masz już to, pozostaje Ci tylko znaleźć dobry serwis torrentowy.

W serwisie torenty ex przedstawiamy najpopularniejsze i najlepsze serwisy torrentowe, które możesz śmiało wykorzystać do znalezienia potrzebnych plików. To nie tylko król wśród torrentów, czyli The Pirate Bay czy RARBG, ale też mniej znane i polskie strony internetowe, jak ex-torrenty.org, które doczekały się bliźniaczych odsłon: torrenty-exi.org czy ex-torent.pl.

Dlaczego warto z nich korzystać? Ex-torrenty.org, torrenty-exi.org i inne serwisy torrentowe

Cechują się dużą niezawodnością i bezpieczeństwem użytkowania. Nie zawierają nadmiernych i przede wszystkim zawirusowanych reklam ani niebezpiecznych odnośników zewnętrznych, które mogłyby wyrządzić krzywdę Twojemu komputerowi i zagrozić Twojej prywatności. Nawet jeśli tymczasowo znikną – bo tak niestety dzieje się z serwisami torrentowymi ze względu na ich działanie na granicy prawa (autorskiego, ściślej mówiąc) – szybko wrócą lub pojawią się jako tzw. mirrory, czyli lustrzane odbicia serwisu, tyle że pod nieco inną nazwą, jak np. torrenty-exi.org dla witryny bazowej ex-torrenty.org. Liczy się też duża liczba seederów w stosunku do leecherow, czyli pokaźne grono osób nie tylko samolubnie pobierających, ale też udostępniających pliki. Bo widzisz, z (ex)torrentami jest jak z dobrocią – dzielone stają się jeszcze mocniejsze i łatwiej dostępne. Warto zwrócić uwagę również na doświadczenie danego serwisu torrentowego. Za najbezpieczniejsze uznaje się te, które działają na rynku od lat, a w swoim katalogu posiadają wiele różnorodnych plików. Świadczy to bowiem o tym, że na tak długim odcinku czasu strona zawsze spełniała oczekiwania użytkowników – w innym wypadku po prostu nie utrzymałaby się tak długo na „internetowym rynku”.

Dodaj komentarz