Szkolenia na wózki widłowe

Wózki widłowe to niezwykle użyteczne narzędzia w miejscach takich jak magazyny czy place budowy. Z pozoru prosty w obsłudze wózek widłowy nie może być jednak obsługiwany przez osoby nieposiadające odpowiedniej wiedzy oraz kwalifikacji. W tym celu należy odbyć szkolenia na wózki widłowe.

Uprawnienia na wózki widłowe – jak je zdobyć?

Uprawnienia na wózki widłowe udt wydaje, po zdaniu egzaminu, Urząd Dozoru Technicznego. Do takiego egzaminu może przystąpić każdy, kto ukończył 18 lat oraz posiada minimum podstawowe wykształcenie. Ponadto, niezbędne są również badania lekarskie oraz opinię oraz zezwolenie lekarza medycyny pracy. Musi on stwierdzić o braku jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego.

W celu dokładnego i odpowiedniego przygotowania do egzaminu warto wybrać szkolenia na wózki widłowe. W ich trakcie kursanci zyskują cenną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Egzamin, podobnie jak szkolenie, składa się części teoretycznej oraz praktycznej. Uprawnienia otrzymamy po zaliczeniu obu ich części.

Czego dowiemy się na szkoleniu?

Kursy na wózki widłowe obejmują przede wszystkim wiedzę z zakresu obsługi oraz budowy wózków widłowych. Ponadto, przyswoimy wiedzę dotyczące tematów takich jak:

  • techniczne informacje dotyczące budowy oraz obsługi wózków widłowych,
  • obowiązujące przepisy dotyczące obsługi wózków oraz BHP,
  • charakterystyka podnośników, a także mechanizmów bezpieczeństwa.

Należy zaznaczyć, że takie szkolenia przeprowadzane są przez wykwalifikowaną kadrę. Dzięki temu, są oni przekazać kursantom niezbędną wiedzę w sposób umiejętny i profesjonalny.
Warto także wspomnieć o tym, że uprawnienia na wózek widłowy wydawane są bezterminowo. Oznacza to więc, że osoby, które zdadzą egzamin otrzymają licencję, której termin nie wygaśnie przez całe życie. Ponadto, takie uprawnienia ważne są nie tylko w Polsce, ale również w krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Szkolenia na wózki widłowe

Przeglądając oferty takich szkoleń możemy natrafić na bardzo zróżnicowane ceny. Z czego wynikają takie różnice? Między innymi zależy to od:

  • lokalizacji,
  • wielkości grupy kursantów,
  • ilości godzin kursu,
  • opłat wliczonych w cenę szkolenia (badania lekarskie, psychotesty, opłata egzaminacyjna).

Podejmując decyzję o wyborze ośrodka szkoleniowego pamiętajmy, aby nie sugerować się jedynie ceną. Wysokie koszty nie oznaczają, że właśnie tam wyszkolą nas najlepiej. Warto więc zwrócić uwagę na poziom wykwalifikowania kadry oraz opinie osób, które już kurs odbyły. Dzięki temu z pewnością uda się nam wybrać odpowiednie miejsce do uczestnictwa w kursie na wózek widłowy. Również możesz uzyskać uprawenia na podesty ruchome na kursie wózków UTD wózki widłowe.

2 komentarze do “Szkolenia na wózki widłowe”

Dodaj komentarz