Sumienne i dobre biuro rachunkowe. Po czym rozpoznać?

Świat idzie do przodu, praktycznie każdy korzysta dzisiaj z dobrodziejstw, jakie daje współczesna technologia. Biuro rachunkowe wyposażone w nowoczesne systemy informatyczne z pewnością zadowoli swoich klientów. Udostępnianie danych w chmurze, aplikacja do wymiany informacji finansowych i wystawiania faktur sprzedaży, digitalizacja dokumentów — wszystko to poprawia funkcjonowania biura, skraca czas wykonywania czynności służbowych, a co za tym idzie, usługa wykonana jest szybciej. Wniosek? W pełni usatysfakcjonowany klient, który do takiego biura się zgłosił.

Księgowość elektroniczna

Do obowiązków każdego przedsiębiorcy należy rozliczanie się z urzędem skarbowym. Jedni zatrudniają księgowego, inni wolą rozliczać swoje przychody we własnym zakresie. Kolejnym rozwiązaniem jest korzystanie z oferty biura rachunkowego. Czym kierować się przy jego wyborze? Jak poznać dobre biuro rachunkowe?

Dobra renoma i opinie klientów

Dobre biuro rachunkowe, które istnieje na rynku wiele lat, od razu budzi większe zaufanie niż firma “raczkująca” na rynku od kilku miesięcy. Na tym polu na pewno pomocne okażą się opinie klientów. Mówi się, że w internecie nic nie ginie. Dopóki więc jesteśmy na etapie poszukiwań, zorientujmy się, co o biurze rachunkowym mówią osoby, które już skorzystały z jego usług. Jeśli ich komentarze będą przychylne, możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z profesjonalistami.

Kontakt z klientem i podejście biznesowe

Zanim ostatecznie podejmie się decyzję o współpracy z biurem rachunkowym, dobrze jest sprawdzić, w jaki sposób pracownicy komunikują się z klientem. Nowoczesne biura rachunkowe wykorzystują, takie narzędzia technologiczne jak:

  • skrzynka mailowa;
  • komunikator typu WhatsApp, Messenger;
  • nowoczesne aplikacje;
  • video konferencje np. Zoom.

Oczywiście oferują także możliwość indywidualnej rozmowy z klientem oraz rozmowy telefonicznej. Człowiek zgłaszający się do dobrego biura rachunkowego powinien poczuć, że jest otoczony opieką. Nawet jeśli w danym momencie pracownik firmy nie może rozmawiać, powinien zadbać o to, aby skontaktować się z drugą stroną w późniejszym czasie.

Doradztwo oraz usługi

Doświadczone biuro rachunkowe świadczące usługi na wysokim poziomie to takie, które nie tylko dopilnuje sprawozdań rachunkowych, ale zaoferuje także pomoc w dziedzinie doradztwa podatkowego, czy nawet prawa pracy. To bardzo ważne zwłaszcza w obecnych czasach, gdy przepisy dotyczące prowadzenia działalności gospodarczych i małych przedsiębiorstw zmieniają się bardzo dynamicznie.

Dodaj komentarz