Studenckie przepisy na pożywne potrawy z gazetką Lewiatan

Do języka polskiego na stałe trafiło sformułowanie: „po studencku”, które oznacza tyle samo, co: “najmniejszym kosztem”. Osoby rozpoczynające edukacyjną przygodę w innym mieście, często zmuszone są do oszczędzania pieniędzy. Na szczęście zrobić to można na wielu płaszczyznach, także podczas gromadzenia kuchennych zapasów. Oto kulinarne przepisy dla studentów, dzięki którym przygotować można pełnowartościowe posiłki.

Gazetka Lewiatan pomysł na oszczędzanie

Większość sklepów prowadzi akcje promocyjne mające na celu poszerzenie siatki klientów. Jedną z nich są gazetki informujące o atrakcyjnych rabatach na dane produkty. Dla studenta to pierwszy krok do oszczędzania. Książeczka promocyjna np. gazetka Lewiatan skłoni go do wyboru przecenionej, a więc i tańszej żywności, a sklep pozbędzie się nadmiaru asortymentu spożywczego. Bez wątpienia dwie strony na tym skorzystają.

Zdrowe, studenckie potrawy

Student nie może zapomnieć o dostarczaniu swojemu organizmowi substancji odżywczych. Przy wytężonym wysiłku umysłowym układ nerwowy powinien pracować prawidłowo. Wbrew pozorom nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy, aby przyrządzić wartościowy posiłek. Oto przykład 5-daniowego menu dla młodej osoby uczącej się.

Na śniadanie owsianka

Płatki owsiane są źródłem wielu cennych składników, w tym białka, aminokwasów i błonnika. Zalane wrzątkiem lub mlekiem pęcznieją. Po ich zjedzeniu w żołądku przez długi czas utrzymuje się uczucie sytości. Do owsianki warto dodać kawałki banana, który jest prawdziwą bombą energii, jabłko, które przyspiesza metabolizm i miód, który wspomaga koncentrację.

Pożywne potrawy Na obiad – szpinakowe naleśniki

W gazetce Lewiatan zapewne znajdzie się świeży szpinak. Nie należy do drogich produktów i jest bardzo wydajny. Jeśli w całości nie zużyje się go do przygotowania obiadu, reszta może posłużyć jako składnik koktajlu warzywnego.

Naleśniki szpinakowe są zdrowe, pożywne i… ładnie wyglądają. Oprócz liści szpinaku do ich przygotowania potrzebne są:

  • zmiksowane płatki owsiane,
  • mleko,
  • olej słonecznikowy,
  • sól,
  • woda.

Pożywne potrawy Na kolację – twarożek i sałatka owocowa

Do twarożku o dużej zawartości białka wcale nie trzeba dodawać drogich owoców. Każdy student powinien wiedzieć o tym, że powinien żywić się tymi owocami, które rosną w jego strefie klimatycznej. Wśród polskich przekąsek rosnących na drzewach i krzewach znajdują się m.in.: jabłka, gruszki, śliwki, czereśnie, maliny. Oczywiście najlepiej kupować je latem, gdy są świeże. Wtedy cena za kilogram jest najbardziej przystępna.

Zobacz jakie są najlepsze urządzenia do koktajli.

2 komentarze do “Studenckie przepisy na pożywne potrawy z gazetką Lewiatan”

Dodaj komentarz