Ponadczasowe pomysły na urządzenie łazienki – płytki Calacatta

Łazienka to takie miejsce w domu, które warto urządzić raz a porządnie, aby po kilku latach użytkowania nie przyszedł nam do głowy remont. Remont łazienki jest bowiem zarówno dużą inwestycją finansową, jak i sporym utrudnieniem dla funkcjonowania całej rodziny. Wyłączenie tego pomieszczenia z użycia generuje sporo problemów. Ludzie nie przepadają za remontami łazienek, a z drugiej strony to właśnie remont łazienki jest często jedną z wymarzonych zmian w domu.

Pięknie i komfortowo urządzona łazienka to bowiem gwarancja nie tylko przyjemnych chwil podczas zabiegów higienicznych oraz pielęgnacji ciała, ale też chwila wyciszenia i samotności dla niejednego z domowników. Jak w związku z tym urządzić łazienkę, aby przez wiele lat podobał się nam jej wystrój, by była łatwa w utrzymaniu porządku oraz sprzyjała wyciszeniu i relaksowi? Oto kilka podpowiedzi i sugestii, wartych wzięcia pod uwagę.

Ponadczasowe pomysły na urządzenie łazienki z płytkami Calacatta

Pierwsza podstawowa zasada to taka, aby przed zastosowaniem jakiś wyraźnych wzorów na przykład na glazurze, gruntownie to przemyśleć. Ze wzorami na przykład kwiatowymi zwykle bywa tak, że dosyć szybko się nudzą. Prawda jest taka, że pewne wzory na glazurze są modne przez krótki czas, a dosłownie po dwóch, trzech latach od położenia takich płytek na ścianach, właściciele łazienki zastanawiają się co przyszło im do głowy, kiedy decydowali się na takie rozwiązanie. Najlepiej sprawdza się klasyka, stonowane kolory oraz wzory, na przykład takie nawiązujące do naturalnych materiałów jak kamień, marmur. Im bliżej natury, tym lepiej.

Oczywiście zastosowanie prawdziwego marmuru w łazience jest bardzo drugim rozwiązaniem, na które decydują się tak naprawdę osoby z dużym budżetem na urządzenie łazienki. Osoby dysponujące mniejszymi możliwościami finansowymi mogą jednak również cieszyć się urodą marmuru. Płytki Calacattahttp://dagmaplytki.pl/plytki-nawiazujace-do-marmuru – nawiązujące do marmuru, pozwalają uzyskać przepiękny efekt za znacznie mniejszą cenę. Mogą być stosowana oczywiście nie tylko w łazienkach, ale również w kuchni. Stonowana i klasyczna kolorystyka płytek Callacata gwarantuje, czy przez wiele lat będzie pięknie się prezentować, nie wyjdzie z mody, będzie stanowić idealne tło dla różnych dodatków i drobiazgów dekoracyjnych, budujących atmosferą wnętrza.

Dlaczego warto wybrać płytki Calacatta?

Wykańczanie wnętrz marmurem jest obecnie niezwykle modne. Kto interesuje się tematyką urządzania wnętrz, z pewnością nie jeden raz natknął się na realizacje z różnych stron świata, w których wykorzystano prawdziwy marmur. Tak jak wspominano wyżej, jest to jednak drogie rozwiązanie, raczej niedostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Płytki Calacatta dają ten sam efekt wizualny co prawdziwy marmur, są jednak o wiele tańsze. To zatem stosunkowo ekonomiczne rozwiązanie dla osób zakochanych w efekcie, jaki daje wyłożeniu łazienki czy kuchni marmurem. Zatem, dla oszczędnych estetów, to wręcz idealny wybór. Warto obejrzeć w internecie realizacje wnętrz a płytkami Callacata, które wyglądają praktycznie tak samo jak te, w których wykorzystano prawdziwy naturalny marmur. To powinno przekonać niedowiarków. A jak mówi znany z reklamy slogan, skoro nie ma różnicy, to po co przepłacać?

Co zrobić, by nie uzyskać efektu królewskiej łazienki z płytkami Calacatta?

Niektórym osobom marmur kojarzy się wręcz z królewskimi wnętrzami, pełnymi przepychu i bogactwa, a nawet kiczu. Nie chcą osiągnąć takiego efektu w swoim domu. Czy jest zatem inny sposób na marmur? Zdecydowanie tak! Marmur to materiał wykończeniowy, który również idealnie wygląda w pomieszczeniu urządzonym w duchu minimalizmu. Kolorystyka marmuru sprzyja zastosowaniu jednolitych, stonowanych kolorów w dodatkach, takich jak na przykład dywaniki łazienkowe, czy tekstylia jak ręcznik czy szlafrok. Spokojna, naturalna paleta barw jest natomiast w całkowitej opozycji do kiczu. Jeśli wybierzemy takie rozwiązanie, łazienka nie może nie wyglądać stylowo i klasycznie.

Dodatki powinny również być dyskretne, bez zbytnich zdobień, za to wykonane z naturalnych materiałów jak rafia, wiklina, drewno, trawa morska. Świetne sprawdzą się kosze i małe koszyczki, w których można trzymać łazienkowe drobiazgi. Im mniej rzeczy leży na wierzchu, tym łatwiej utrzymać porządek oraz ład i estetyczny wygląd. Aby dopełnić wizerunku łazienki, można pokusić się o zakup opakowań, do których przelejemy kosmetyki, tak by szampon czy żel pod prysznic nie burzyły spójności kolorystycznej niedopasowanymi wzorami etykiet. Jest wiele pomysłów na to, by łazienka była elegancka i stylowa, a ostateczny efekt to sumą drobnych zmian. I sprytnych rozwiązań.

Płytki Calacatta – rośliny w łazience idealnie pasują

Jeżeli w łazience jest okno, daje to ogromne pole do popisu dla osób lubiących hodować rośliny zielone. W łazience jest ciepło i wilgotno, zatem wiele odmian roślin będzie tam miało idealne wręcz warunki do wzrostu. Zieleń w łazience zawsze się obroni i wygląda elegancko i stylowo, dodając jej trochę przytulności. Jeżeli jednak nie mamy okna, nic nie stoi na przeszkodzie by postawić na przykład modne ostatnio kaktusy z ceramiki. Jak ognia unikajmy natomiast kwiatów sztucznych z plastiku, bo nawet najdroższy marmur nie uratuje wtedy łazienki od kiczu.

Dowiedz się czy będziesz potrzebować nowoczesną wagę łazienkową.

2 komentarze do “Ponadczasowe pomysły na urządzenie łazienki – płytki Calacatta”

Dodaj komentarz