Nowe drzwi do domu? Jak wybrać odpowiednie?

Remont czy budowa domu to zawsze spore wyzwanie dla właściciela. Wśród wielu elementów, które należy mądrze wybrać, aby spełniały swoje zadania w sposób satysfakcjonujący są także nowe drzwi do domuhttp://www.bram-serwis.pl/pl/oferta/drzwi-do-domu. Wybór takich drzwi jest tak duży, że trzeba dobrze się zastanowić i podjąć właściwą decyzję, której skutki będą odczuwalne przez lata. Obecnie profesjonalne drzwi do domu są nie tylko estetyczne i pasujące do stylu architektonicznego budynku, ale także wyposażone w szereg nowinek technologicznych, które sprawiają, że ten niezwykle ważny element w domu jest po prostu inteligentny.

Jak zbudowane są wysokiej klasy nowe drzwi do domu?

Przede wszystkim są bardzo szczelne, mocne, trwałe i oprócz właściwości chroniących dostęp do wnętrza domu powinny minimalizować straty ciepła. Używane do wyrobu skrzydeł drzwiowych materiały charakteryzują się wysokim współczynnikiem termoizolacji. Zastosowane profile i kształtowniki aluminiowe oraz panel izolowany sprawiają, że zachowany jest tak zwany ciepły próg i obwód drzwi. Zewnętrzne drzwi już w wersjach standardowych posiadają systemy antywłamaniowe oraz wielopunktowe zamki, a także zawiasy zewnętrzne lub wewnętrzne, które są ukryte wewnątrz ramy skrzydła drzwiowego. Ciekawym wyborem choć mało popularnym są wahadłowe drzwi szklane.

Jakie inteligentne systemy posiadają drzwi do domu?

Przede wszystkim w produkcji drzwi zewnętrznych stawia się na bezpieczeństwo i wysoki komfort użytkowników. Dlatego nawet w tak wydawałoby się prozaicznym elemencie domu, jakim są drzwi coraz powszechniej stosuje się innowacyjne technologie zapewniające maksymalną wygodę mieszkańcom. Do coraz bardziej popularnych systemów zabezpieczeń drzwi przed niepożądaną ingerencją z zewnątrz należą czytniki linii papilarnych, czytniki Bluetooth, klawiatury kodowe oraz Smart Touch. Takie urządzenia sprawiają, że bezpieczeństwo znacznie się podnosi.

Nowe drzwi do domu coraz częściej wyposażane są w takie systemy, jak samozamykacz, który jest ukryty w skrzydle drzwi do domu, elektroniczny wizjer z dzwonkiem oraz dodatkowe zamki z wkładką motylkową od wewnątrz. Niemal standardem w wysokiej klasy drzwiach są czujniki położenia rygla, które są przeznaczone do podłączenia do systemu alarmowego.

Drzwi do domu – jakie są rodzaje?

Decyzja o wyborze najlepszych do konkretnych warunków i potrzeb drzwi powinna opierać się w dużej mierze na wiedzy, którą dobrze jest uzyskać od profesjonalistów. Producenci dobrych marek nowych drzwi do domu z pewnością pomogą w najbardziej optymalnym wyborze. Każdy właściciel domu mieszkalnego najlepiej wie, jakie warunki powinien spełniać tak ważny element, jakim są wejściowe nowe drzwi do domu i jakie zabezpieczenia są konieczne dla komfortowego życia domowników. Wybór dokonany wspólnie i po koniecznych konsultacjach z producentem, będzie właściwym wyborem. Można zainwestować w szklane drzwi przesuwne, które ozdobią mieszkanie i nadadzą nowowczesny charakter.

W zależności od potrzeb inwestora można wybrać spośród wysokiej jakości nowe drzwi do domu wykonanych ze stalowej blachy ocynkowanej, pokrytej wielowarstwowym laminatem drewnopodobnym, co zdecydowanie daje gwarancję długiego użytkowania w doskonałym stanie. Ponadto znacząco wpłynie to na czyszczenie stalowych elementów konstrukcji.

Drzwi do domu są produkowane w kilku wariantach o różnych walorach. Wśród bogatej oferty znajdują się drzwi antywłamaniowe, dźwiękoszczelne, energooszczędne, przeciwpożarowe, dymoszczelne. Jedno lub dwuskrzydłowe drzwi mogą być również wyposażone w dodatkowe boczne doświetlenia. Bardzo ważny jest fakt, że wszystkie tego typu elementy wyposażenia domu posiadają wszelkie atesty i spełniają szereg wyśrubowanych norm. Producent o ugruntowanej pozycji i renomie udziela na swoje produkty dwuletniej gwarancji. Te aspekty dają pewność dobrego wyboru.

Jakie nowe drzwi do domu wybrać, jeśli zależy nam na tym, by dom był bezpieczny dla nas i naszych dzieci? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, który rodzaj drzwi warto wybrać.

2 komentarze do “Nowe drzwi do domu? Jak wybrać odpowiednie?”

Dodaj komentarz