Możliwości zastosowania i zalety iniekcji poziomej

Iniekcja pozioma stanowi skuteczną metodę izolacji ścian w budynkach, a poznając główne zalety iniekcji poziomej tego rozwiązania, zyskujemy bardziej kompleksową perspektywę na temat jej skuteczności.

Pozioma izolacja ścian

Sama izolacja pionowa może nie być wystarczającym rozwiązaniem w przypadku występowania sporego zawilgocenia ścian fundamentowych. W takich sytuacjach bardzo często pojawia się zjawisko kapilarnego podciągania wody, które powoduje wnikanie wilgoci. Dlatego bardzo korzystnym rozwiązaniem będzie także zastosowanie poziomej izolacji ścian, która może występować na przykład poprzez takie działania jak iniekcja pozioma. Poprzez wykorzystanie procesu iniekcji niskociśnieniowej możliwe jest wyeliminowanie istniejących problemów związanych z nadmiernym zawilgoceniem fundamentów.

Brak izolacji poziomej

Brak wykonania izolacji poziomej może powodować bardzo negatywne konsekwencje dla całej konstrukcji budynku. Dlatego w obecnych czasach stanowi ona element obowiązkowy, zarówno w nowych budynkach, jak i obiektach, które są poddawane renowacjom. Izolacja pozioma w efektywny sposób zapewnia ochronę przed wilgocią. Natomiast jej brak może powodować następujące negatywne konsekwencje:

  • zawilgocenie ścian,
  • pojawianie się na ścianach grzybów oraz pleśni,
  • podwyższenie poziomu przenikania ciepła przez ściany,
  • niszczenie murów,
  • wykwity solne.

Metoda krystaliczna

Iniekcja pozioma jest jedną z najbardziej skutecznych metod wykonywania izolacji poziomej w budynkach, dlatego warto zastosować ją w praktyce w przypadku pojawiania się licznych problemów związanych z użytkowaniem konkretnego obiektu. Dzięki metodzie iniekcji krystalicznej możliwe jest wykonanie izolacji poziomej bez odkopywania murów zewnętrznych, co bywa czasochłonne oraz może być nieskuteczne. Dlatego warto go unikać, jeśli istnieje taka możliwość. Iniekcja pozioma metodą krystaliczną nie jest kosztowna, dlatego może sobie pozwolić na nią każdy.

Zalety izolacji poziomej

zalety iniekcji poziomej Iniekcja pozioma z zastosowaniem metody krystalicznej ma szereg korzystnych aspektów. Dzięki niej możliwe jest efektywne zmniejszenie poziomu zawilgocenia budynku, co sprawi, że nie będą się pojawiały chorobotwórcze patogeny, takie jak pleśnie oraz grzyby. Oprócz tego zastosowanie iniekcji poziomej zmniejsza zapotrzebowanie na ciepło w budynku, dzięki czemu w efektywniejszy sposób można go ogrzewać. Budynek w tym przypadku będzie się również wolniej wychładzał. W sytuacji występowania w obiekcie piwnicy warto się także zastanowić nad takim rozwiązaniem jak izolacja pozioma piwnicy. Dzięki niemu ściany piwnicy będą w odpowiedni sposób zabezpieczone przed działaniem niekorzystnego wpływu wilgoci.

3 komentarze do “Możliwości zastosowania i zalety iniekcji poziomej”

Dodaj komentarz