Szklane kabiny prysznicowe – wady i zalety

Szklane kabiny prysznicowe to rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością. Dla wielu osób kabina jest alternatywą dla wanny, ponieważ zajmuje mniej miejsca, a prysznic zapewnia mniejsze zużycie wody niż kąpiel.

W nowoczesnych łazienkach można również coraz częściej spotkać szklane kabiny prysznicowe. Jest to modne rozwiązanie, które wyróżnia się głównie eleganckim wyglądem. Czy warto zdecydować się na montaż takiej kabiny – http://esglas.pl/oferta/kabiny-prysznicowe/? Jakie są jej najważniejsze wady i zalety? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Zalety szklanych kabin prysznicowych

Największą zaletą kabin prysznicowych ze szkła jest bez wątpienia ich estetyczny wygląd. Trudno znaleźć rozwiązanie, które prezentuje się lepiej w każdej łazience. Szkło wygląda szczególnie dobrze w nowoczesnych wnętrzach, ponieważ pasuje do ich min’imalistycznego wystroju. Sprawdza się bardzo dobrze w niedużych pomieszczeniach, ponieważ sprawia, że wydają się bardziej przestronne.

Kolejnym plusem wykorzystania takich kabin jest fakt, że szkło doskonale komponuje się z różnymi materiałami wykończeniowymi. Oznacza to, że kabinę ze szkła można bez problemu dopasować do każdej aranżacji łazienki. Taka kabina będzie dobrze wyglądać zarówno w nowoczesnym wystroju, jak i w bardziej tradycyjnych, klasycznych aranżacjach.

Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór kabin wykonanych ze szkła, które można dopasować do konkretnego wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest przygotowanie takiej kabiny na zamówienie. W ten sposób można stworzyć naprawdę oryginalną aranżację łazienki, która będzie idealnie spełniać indywidualne wymagania.

Kabiny prysznicowe produkuje się wyłącznie ze szkła hartowanego, które zapewnia wysokie bezpieczeństwo użytkowania. Trudno je zbić, a jeśli już do tego dojdzie, tafla rozpada się na fragmenty bez ostrych krawędzi. Powierzchnia z takiego szkła jest trwała, odporna na uszkodzenia, również na ścieranie się i powstawanie zarysowań. Instalacja kabiny prysznicowej w łazience powinno być zamontowane na kafelkach czy róznego rodzaju np. płytkach Calacatta.

Szklane kabiny prysznicowe – wady

Szklane kabiny prysznicowe mają także swoje wady. Dla wielu osób problemem może być na przykład czyszczenie szklanych powierzchni. Szkło wygląda estetycznie jedynie pod warunkiem, że jest idealnie czyste. Oczywiście trzeba także brać pod uwagę koszty takiej kabiny, ponieważ nie jest to z pewnością najtańsze dostępne rozwiązanie.

Jaką kabinę wybrać do łazienki?

Jeśli zdecydujemy się na zamontowanie w łazience szklanej kabiny prysznicowej, warto zastanowić się nad wyborem konkretnego rozwiązania. Dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi nowoczesne kabiny bez brodzika typu walk-in. Takie projekty bardzo dobrze wyglądają w łazienkach nowoczesnych i prezentują się wyjątkowo elegancko. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że wykonanie takiej kabiny jest dosyć skomplikowane, ponieważ wymaga właściwego przygotowania odpływu. Dlatego związane z tym prace najlepiej przeprowadzić jeszcze na etapie wykańczania łazienki. Zrobienie kabiny bez brodzika może być również problematyczne w przypadku łazienki znajdującej się na piętrze.

Szklana kabina prysznicowa to bez wątpienia rozwiązanie, które zasługuje na uwagę. Powinno zainteresować głównie osoby, planujące urządzanie łazienki w nowoczesnym stylu. W takim przypadku szkło na pewno się sprawdzi i będzie interesującym uzupełnieniem wystroju. Warto brać pod uwagę dużą różnorodność kabin, które możemy znaleźć na rynku. Dostępne są między innymi różne odcienie szkła, barwionego na kolor grafitowy lub brązowy, a także kabiny ze szkła satynowanego, matowego lub ozdobionego ciekawymi, oryginalnymi wzorami lub dekoracyjnymi nadrukami.

Dowiedz się czym umyć kabinę prysznicową?

2 komentarze do “Szklane kabiny prysznicowe – wady i zalety”

Dodaj komentarz