Egzamin na uprawnienia do 1kV – uprawnienia SEP G1

Kurs SEP to świetny sposób dla tych, którzy chcą dostać się do branży elektrycznej, i nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz, czy masz lata doświadczenia pod swoim pasem. Egzamin można zdawać zarówno online, jak i osobiście! Uprawnienia SEP G1 mają są ważne 5 lat i wymagają ponownej certyfikacji przed ich wygaśnięciem.

Tematy poruszane na tym egzaminie obejmują zasady elektryczności i bezpieczeństwa elektrycznego, zagrożenia związane z elektrycznością i obwodami sterowania i wiele innych! Na kursie SEP możesz nauczyć się wiele o przeprowadzaniu inspekcji sprzętu i jego naprawie.

Kurs SEP

Kurs SEP, oferowany przez wiele ośrodków szkoleniowych, ma na celu zapewnienie praktycznego szkolenia w dziedzinie prac elektrycznych. SEP to skrót od “Stowarzyszenie Elektryków Polskich“. Głównym celem tego kursu jest przekazanie umiejętności, które można wykorzystać w pracy elektryka po ukończeniu kursu, ale pomaga on również dowiedzieć się na przykład o bezpieczeństwie elektrycznym.

Uprawnienia SEP G1

Uprawnienia SEP G1 to świetny sposób na rozpoczęcie pracy w branży elektrycznej. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, czy dopiero zaczynasz, ta “licencja” pozwoli Ci na więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej! Aby każdy, kto chce uzyskać jedną z tych licencji, powinien mieć oko na to, jakie kursy są dostępne i złożyć wniosek. Sam kurs można odbyć stacjonarnie, a od rozpoczęcia epidemii, także online – to najłatwiejsza metoda zdobycia uprawnień.

Odnawianie SEP

Elektrycy powinni jednak pamiętać o regularnych kursach. Uprawnienia do 1kV ważne są dokładnie 5 lat. Przed wygaśnięciem uprawnień należy ponownie zdać egzamin. Przystąpienie do szkolenia nie jest obowiązkowe, ale można zapoznać się na nim ze zmianami, jakie zaszły w prawie przez ostatnie 5 lat.

Pytania na egzaminie SEP

Pytania egzaminacyjne są bardzo zróżnicowane i wymagają podstawowej wiedzy z zakresu elektryki. Dla niektórych osób może to być wyzwanie, ale dla uczestników kursu SEP, egzamin jest tylko formalnością. W internecie można znaleźć przykładowe pytania i odpowiedzi z egzaminu SEP. Na ich podstawie można ocenić, czy konieczne będzie uczestnictwo w kursie.

Kto może przystąpić do egzaminu

W kursie może wziąć udział tylko osoba dorosła, która posiada wykształcenie co najmniej podstawowe. Nie trzeba jednak kończyć żadnej szkoły o profilu elektrycznym czy technicznym, aby go ukończyć, jednak wiedza w tym zakresie na pewno by się przydała!

2 komentarze do “Egzamin na uprawnienia do 1kV – uprawnienia SEP G1”

Dodaj komentarz