Drzwi szklane do biura – idealne rozwiązanie?

Urządzając biuro, warto zwrócić uwagę nie tylko na podstawy takie, jak kolor ścian i rodzaj podłóg czy umeblowanie, ale także na drzwi. Choć wydają się elementem mało ważnym, okazuje się, że mają ogromne znaczenie zarówno dla wyglądu biura, jak i jego funkcjonalności. Odpowiednio dobrane sprawiają, że gabinet wygląda na profesjonalny. Poza tym dodają mu nowoczesnego wyglądu. Popularnym ostatnio rozwiązaniem są drzwi szklanehttp://esglas.pl/oferta/drzwi-szklane/. Jakie mają zalety drzwi szkalne do biura? Czy należy uważać je za bezpieczne? Dlaczego warto się na nie zdecydować? Czy sprawdzą się w domowym biurze?

Dlaczego warto wybrać szklane drzwi do biura?

Gabinet w biurowcu to z jednej strony miejsce, które powinno zapewniać nam prywatność, ale z drugiej powinno dawać ogląd na sytuację innych osób, z którymi współpracujemy. To pozwoli wykonywać swoje obowiązki w ciszy, jednocześnie czując, jakby pracowało się wspólnie, dzięki zachowaniu kontaktu wzrokowego. Dzięki drzwiom szklanym takie rozwiązanie jest w pełni możliwe.

Kolejną ich zaletą jest fakt, że przy przesuwnym modelu można zaoszczędzić wiele miejsca. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala umieścić w każdym gabinecie więcej potrzebnych mebli, na przykład szaf do przechowywania artykułów biurowych, czy podpisanych umów. Dzięki temu łatwiej zachować niezbędny w miejscu pracy porządek.

Dodatkowo pomieszczenie wydaje się większe również optycznie ze względu na pozorne połączenie kilku pomieszczeń. Żeby dobrze wykonywać swoje obowiązki, trzeba mieć do tego w biurze dobre światło, które pozwoli zauważyć każdy szczegół, na przykład podczas przeglądania dokumentów.

Zastosowanie w praktyce drzwi szklanych

Drzwi szklane do biura przepuszczają światło z pomieszczeń obok, co sprawia, że biuro jest jasne i przestronne, a przede wszystkim doskonale oświetlone. Chcąc nieco zakryć wnętrze w razie potrzeby, można zastosować na drzwiach matowe przeszklenia. Można dzięki nim utworzyć ciekawy wzór, który nawiąże do pozostałej aranżacji wnętrza. Sprawdzą się zarówno na całych drzwiach, jak i na ich części.

Dodatkową funkcję stanowi Smart Glass. To możliwość regulowania przejrzystości szklanych drzwi do biura w zależności od potrzeb. Przykładowo, w trakcie prezentacji, kiedy ważny jest spokój i brak czynników, które mogłyby kogoś rozproszyć, można zmniejszyć przejrzystość drzwi do minimum.

Na drzwiach szklanych można również umieścić logo firmy. Żeby drzwi szklane doskonale pasowały do stylu w biurze, warto dobrać odpowiedni kolor ościeżnic. W biurowcach nowoczesnych doskonale sprawdzą się białe, czarne oraz srebrne i szare modele. Natomiast w bardziej klasycznych wnętrzach, idealnie zaprezentują się brązowe ościeżnice. Można zastosować każdy dowolny odcień. Wszystko zależne jest od pomysłu na aranżację biura. W miejscach, gdzie przeważają mocne, nasycone kolory, warto zastosować także barwione szkło, które dodatkowo urozmaici aranżację wnętrza. Można zastosować w biurze szklane drzwi przesuwne, którę w montażu są inne, ale posiadają te same pozytywne cechy. Tak samo wahadłowe drzwi szklane jest idealnym rozwiązaniem dla biur, które wymagają więcej oświetlenia.

Drzwi szklane – czy są bezpieczne?

Szkło dla wielu osób wydaje się być mało bezpiecznym materiałem do wykończenia wnętrz. Jednak obecnie tworzy się szklane drzwi do biura w taki sposób, żeby nie stanowiły zagrożenia. Jest to możliwe dzięki tak zwanemu hartowaniu. To sprawia, że szkło jest kilka razy bardziej trwałe. Nawet jeśli miałoby ulec zniszczeniu, to rozpadnie się na malutkie kawałki, których granice będą obłe, a nie ostre. To pozwala uniknąć skaleczeń. Do stłuczeń w przypadku szkła hartowanego dochodzi jednak niezwykle rzadko. Nie należy więc obawiać się takiego scenariusza.

Gabinet w domu – czy warto zastosować w nim drzwi szklane?

Obecnie wiele osób pracuje w domu. To tam mają swój gabinet. W nim także można zastosować drzwi szklane do biura. Warto to zrobić z kilku powodów. Po pierwsze, drzwi szklane do biura spowodują, że wnętrze będzie wydawało się większe. To ważne zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, gdzie z trudem udało się wygospodarować przestrzeń na gabinet. Jednocześnie będą łączyć powierzchnię biurową z domową i oddzielać ją, co ważne jest dla zachowania stref przeznaczonych do wypoczynku i pracy. Dzięki temu możliwe będzie zachowanie równowagi i wykonywanie obowiązków tylko w miejscu do tego przeznaczonym, co pozwala szybciej się zmobilizować oraz skoncentrować. Dzięki szklanym drzwiom można z jednej strony pracować w ciszy i spokoju, a z drugiej co jakiś czas sprawdzać, czy w domu nie dzieje się nic niepokojącego.

Drzwi szklane są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych zarówno do domów, jak i biur. W mieszkaniach królują jako wybór do łazienek, które prezentują się dzięki nim elegancko oraz nowocześnie. W biurach dają możliwość zaaranżowania wnętrza w wyjątkowy sposób i sprawienia, żeby pracowało się w nim lepiej. Drzwi tego typu pozwalają na wykonywanie obowiązków w ciszy i spokoju, a jednak w poczuciu, że nie jest się w biurze samemu. Poza tym, są w pełni bezpieczne dzięki zastosowaniu trwałego szkła. To także element dekoracyjny ze względu na możliwość umieszczenia na nim dowolnych zdobień, loga firmy oraz matowych przeszkleń, które dodają drzwiom uroku. Zastosowanie drzwi szklanych w biurach to świetny sposób na uzyskanie biura przestronnego, jasnego i nowoczesnego.

3 komentarze do “Drzwi szklane do biura – idealne rozwiązanie?”

Dodaj komentarz