Drukarnia 3D Śląsk – szybka i sprawna realizacja zamówień

Nowoczesna drukarnia 3D to firma korzystająca z najlepszego sprzętu, który znajduje się w rękach profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu wszystkie usługi związane z drukowaniem 3D są świadczone na wysokim poziomie.

Innowacyjny druk 3D – ekspresowa realizacja zamówień

Nowoczesna drukarnia 3D jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, który pozwala na bardzo szybką oraz sprawną realizację zleceń. Regularna współpraca ze specjalistami posiadającymi duże doświadczenie w tej branży daje drukarni możliwość tworzenia modeli, w pełni odpowiadających potrzebom wszystkich klientów. Wszystkie druki są tworzone z  wyobraźnią oraz ogromną pasją. Korzystanie z nowoczesnych oraz sprawdzonych materiałów, pozwala na tworzenie innowacyjnych druków 3D, które charakteryzują się tym, że są bardzo trwałe, estetyczne oraz funkcjonalne.

Powszechne zastosowanie druku 3D

Zakres wykorzystania poszczególnych elementów trójwymiarowych jest bardzo szeroki. Obejmuje on branżę przemysłową, edukację oraz handel. Usługi świadczone przez nowoczesną drukarnię obejmują szybkie prototypowanie, dzięki któremu można w łatwy sposób zaprojektować ciekawe makiety architektoniczne. Z zalet tej innowacyjnej technologii coraz częściej korzystają lekarze, tworząc modele umożliwiające odpowiednie przygotowanie się do operacji.

FDM – innowacyjne druki 3D z plastiku

Obecnie technologia FDM – Fused Deposition Modeling jest najnowocześniejszą metodą stosowaną niemalże na całym świecie. W procesie wytwórczym wykorzystuje ona  termoplasty, a więc tworzywa sztuczne służące do formowania geometrii w bardzo wysokich temperaturach. Modele 3D drukowane za pomocą tej metody powstają poprzez nakładanie kolejnych warstw półpłynnego materiału, który jest następnie wytłaczany z podgrzewanej dyszy. Ma on postać żyłki nawiniętej na szpulę i powszechnie jest zwany filamentem. Najpopularniejszymi materiałami używanymi w takich projektach technologicznych są ABS oraz PLA. Jest także stosowany nylon oraz TPU, czyli bardzo elastyczne tworzywo przypominające gumę. Technologia FDM posiada kilka istotnych zalet. Pośród wielu z nich można wymienić:

  • bardzo wysoką udarność budowanych projektów,
  • wysoką dokładność wymiarową nawet w przypadku dużych detali,
  • możliwość pracy w warunkach biurowych,
  • szybkie oraz sprawne budowanie pojedynczych detali przy jednocześnie małych stratach materiałowych.

Jak zlecić usługi w drukarni 3D Śląsk?

Dla pracowników każdej firmy zadowolenie klientów jest najważniejsze, zatem starają się sprostać wszystkim, nawet najbardziej komplikowanym zleceniom. W tym celu wystarczy wysłać na adres drukarni swój indywidualny projekt. Każdy klient otrzymuje cenne porady na temat właściwego wyboru odpowiedniego materiału oraz optymalnej technologii. Wszystkie zlecone usługi są zawsze wykonywane bardzo szybko oraz w ustalonym terminie.

Zobacz także inne technologie przyszłości.

3 komentarze do “Drukarnia 3D Śląsk – szybka i sprawna realizacja zamówień”

Dodaj komentarz