Izolacja pozioma budynku – Dlaczego warto wykonać?

W wielu budynkach można bardzo często spotkać zawilgocone ściany, puchnące tynki oraz nieestetyczne plamy na ścianach. Każdy doświadczony budowlaniec doskonale wie, że są to typowe objawy przenikania wilgoci przez poszczególne ściany. W takich niekomfortowych sytuacjach niezbędna jest Izolacja pozioma budynku, która to potrafi doskonale oraz w pełni skutecznie zapobiegać kapilarnemu transportowaniu rozpuszczonych soli budowlanych oraz wilgoci w strefę tej izolacji.

Co to jest iniekcja pozioma?

Problem nadmiernej wilgoci spotykany jest bardzo często w wielu różnorodnych obiektach sportowych jak i innych.

W ostatnim czasie jedną z najczęściej wykorzystywanych metod w budownictwie mającą na celu w pełni skuteczne osuszanie ścian jest tak zwana metoda iniekcji poziomej zwana powszechnie metodą krystaliczną.

Dzięki tej nowoczesnej technologii możliwe jest wykonanie takich czynności jak: izolacja pozioma budynku przeciwwilgociowej bez konieczności uciążliwego odkopywania murów zewnętrznych zawilgoconych budynków.

Istotne zalety iniekcji poziomej

Metoda krystaliczna osuszania budynków ze względu na posiadanie wielu istotnych zalet cieszy się ogromną popularnością i jest coraz powszechniej wykorzystywana w budownictwie. Wśród wielu istotnych zalet iniekcji poziomej można bez wątpienia wymienić to, że:

  • jest to w pełni nowoczesna oraz skuteczna technologia
  • jest to jedna z najtańszych metod osuszania ścian budynków
  • jest łatwa oraz szybka w wykonaniu
  • jest w pełni ekologiczna.

Co dzieje się w przypadku braku izolacji poziomej budynku?

Na wykonanie izolacji poziomej budynku warto zdecydować się zawsze w przypadku posiadania starszego budynku mieszkalnego. Otóż jak powszechnie wiadomo brak odpowiedniej izolacji fundamentów może doprowadzić w każdym mieszkaniu do długotrwałego zawilgocenia ścian.

Zjawisko takie jest bardzo niekorzystne dla zdrowia, bowiem przyczynia się do wytwarzania groźnych grzybów oraz pleśni. Brak dobrej izolacji poziomej budynku może także przyczynić się do znacznej degradacji poszczególnych murów oraz powstania wykwitów solnych, co wpływa w znacznym stopniu na zwiększenie wartości współczynnika przenikania ciepła. Ponadto mocno zawilgocone ściany znacznie szybciej się więc wychładzają. Stąd nakazuje się stosowania oraz wykonania takich czynności jak: izolacja pozioma budynku.

Hydroizolacja pozioma – profesjonalne usługi

Borykając się z wilgocią warto zdecydować się na wykonanie hydroizolacji poziomej, która to potrafi w pełni skutecznie ochronić wszystkie ściany piwnicy budynku przed wilgocią. Dzięki takiej postawie, możemy po hydroizolacj obiektu wykonać skuteczne ocieplanie budynku. Jest ona zawsze wykonywana na całej szerokości ław fundamentowych oraz pod stropem piwnicy.

W tym celu warto zawsze skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która to zajmie się wykonaniem izolacji poziomej budynku, dzięki której ściany zostaną dostatecznie zabezpieczone przed wilgocią oraz wodą gruntową i opadową.

Dowiedz się więcej na temat ocieplania fundamentów, który warto wykonać podczas izolacji poziomej budynku oraz na czym dokładnie polega iniekcja niskociśnieniowa.

2 komentarze do “Izolacja pozioma budynku – Dlaczego warto wykonać?”

Dodaj komentarz